اف ایکس فونیکس

FX FOWNIX 

 

 

مشخصات فنی
پیشرانه
پیشرانه خودرو فونیکس اف‌ایکس ساخت شرکت AVL اتریش بوده و با توجه به ارائه آن در دو تیپ اکسلنت و پریمیوم در این قسمت، تفاوت‌هایی را شامل می‌شود. تیپ پریمیوم اف‌ایکس به موتور 1.6 لیتری TGDI و گیربکس 7 سرعته DCT تر مجهز است و با این ترکیب امکان تولید نیرویی معادل 197 اسب بخار را داراست. تیپ اکسلنت این خودرو از موتور 1.5 لیتری توربوشارژ و گیربکس 9 سرعته CVT بهره می‌برد و قدرت تولیدی آن معادل 156 اسب بخار است.
گیربکس مورد استفاده در هر دو تیپ این خودرو توسط شرکت گتراگ آلمان است که علاوه بر همخوانی بی نظیر با موتور خودرو دارای کمترین زمان تعویض دنده است که بدون افت دور موتور تعویض دنده نرم و سریعی را برای راننده به ارمغان می آورد.

 

امکانات رفاهی
سیستم تهویه مطبوع
خودرو فونیکس اف‌ایکس دارای سیستم تهویه مطبوع دوگانه با خروجی هوا در هر دو ردیف صندلی های خودرو می باشد. ردیف جلو با استفاده از یک پنل مینیمال در پایین نمایشگر وسط یا کلیدهای قرار گرفته بر روی کنسول میانی به صورت جداگانه امکان تنظیم هوا را دارند. ردیف دوم از دمای تنظیم شده توسط ردیف اول قسمت شاگرد استفاده کرده اما می توانند درجه پرتاب باد را کنترل نماید.

 

فناوری
صفحه نمایش 20.5 اینچی
فونیکس اف‌ایکس مجهز به صفحه نمایش دوگانه است که نمایشگر مالتی‌مدیا و کلاستر آن هر کدام 10.25 اینچ و در مجموع 20.5 اینچ صفحه نمایش در داشبورد خودرو به صورت پیوسته ایجاد می نماید. از جلوه های بصری این نمایشگر بزرگ با وضوح 720*1920 می توان به امکان تعریف دو تصویر زمینه برای نمایشگر سرگرمی و 3 تم برای نمایشگر راننده اشاره کرد که این ترکیب خواسته هر سلیقه ای را برآورده می سازد. از طرفی نمایشگر سمت چپ تمامی اطلاعات موبوط به راننده را در اختیار او قرار می دهد که در هر ساعتی از شبانه روز از وضوح کافی بهره می برد. نمایشگر سمت راست نیز به عنوان نمایشگر سرگرمی حاوی اپلیکیشن های متفاوت جهت استفاده توسط راننده و یا شاگرد تدارک دیده شده است.