مشخصات فنی
پیشرانه
پیشرانه خودرو فونیکس تیگو 8 پرو ساخت شرکت AVL اتریش بوده و با استفاده از تکنولوژی TGDI قادر به تولید 197 اسب بخار قدرت می باشد که برای برای ایجاد رانندگی اقتصادی اما پرشتاب برای تیگو 8 پرو کافی است.

گیربکس مورد استفاده در این خودرو نیز از نوع 7 سرعته دو کلاچه طراحی شده توسط شرکت گتراگ آلمان است که علاوه بر همخوانی بی نظیر با موتور خودرو دارای کمترین زمان تعویض دنده است که بدون افت دور موتور تعویض دنده نرم و سریعی را برای راننده به ارمغان می آورد.

 

 

امکانات رفاهی
سیستم تهویه مطبوع
خودرو فونیکس تیگو 8 پرو دارای سیستم تهویه مطبوع دوگانه با خروجی هوا در سه ردیف صندلی های خودرو می باشد. ردیف جلو با استفاده از صفحه نمایش 8 اینچی تعبیه شده بر روی داشبورد و یا کلیدهای قرار گرفته بر روی کنسول میانی به صورت جداگانه امکان تنظیم هوا را دارند. ردیف دوم از دمای تنظیم شده توسط ردیف اول قسمت شاگرد استفاده کرده اما می توانند درجه پرتاب باد را کنترل نماید. در ردیف سوم نیز امکان تنظیم شدت پرتاب باد قابل تنظیم بوده که برای یک خودرو 7 سرنشینه آپشن بسیار سودمندی است و خودرو را در زمانی که دارای 7 سرنشین می باشد کاربردی تر می نماید.

 

فناوری
صفحه نمایش 24.6 اینچی
فونیکس تیگو 8 پرو مجهز به دو صفحه نمایش 12.3 اینچی است که در مجموع 24.6 اینچ صفحه نمایش در داشبورد خودرو به صورت پیوسته ایجاد می نماید. از جلوه های بصری این نمایشگر بزرگ با وضوح 720*1920 می توان به امکان تعریف دو تصویر زمینه برای نمایشگر سرگرمی و 3 تم برای نمایشگر راننده اشاره کرد که این ترکیب خواسته هر سلیقه ای را برآورده می سازد. از طرفی نمایشگر سمت چپ تمامی اطلاعات موبوط به راننده را در اختیار او قرار می دهد که در هر ساعتی از شبانه روز از وضوح کافی بهره می برد. نمایشگر سمت راست نیز به عنوان نمایشگر سرگرمی حاوی اپلیکیشن های متفاوت جهت استفاده توسط راننده و یا شاگرد تدارک دیده شده است .

 

       

سیستم کمک راننده (ADAS)

سیستم تشخیص علایم راهنمایی و رانندگی – Traffic Sign Recognition (TSR)
این سیستم با رصد علایم راهنمایی، سرعت مجاز را برای راننده بر روی صفحه نمایش خودرو نشان می‌دهد و در صورت استفاده از سیستمهای ACC-TJA-ICA امکان اجرای آن محدودیت سرعن خودرو نیز مهیا می‌گردد.

 

سیستم هشدار خروج از لاین – Lane Departure Warning (LDW)
این سیستم با رصد خط کشی موجود در مسیر در صورت خروج خودرو از لاین و یا تغییر ناگهانی خودرو بدون استفاده از راهنما با ارائه آلارم صوتی و نمایش خودرو و همچنین لرزش فرمان خودرو راننده را از انحراف از بین خطوط آگاه می‌سازد. لازم به ذکر است در صورت استفاده از راهنما قبل از تغییر لاین هیچکدام از موارد ذکر شده مشاهده نخواهد شد.

 

سیستم نگهدارنده خودرو بین خطوط – Lane Keeping Assist (LKA)
سیستم نگهدارنده خودرو بین دو خط در سرعتهای بالای 55 کیلومتر نسبت به اسکن خط کشی کف خیابان اقدام نموده و فعال می‌گردد. این سیستم کنترل خودرو در بین خطوط اسکن شده را در دست گرفته و تا زمان خاموش شدن توسط راننده و یا پاک یا کمرنگ شدن خطوط و یا کاهش سرعت به زیر 55 کیلومتر به این امر ادامه خواهد داد.